30 sept-6 oct RecomandariTV

0

O să vă invidiez! Doar pe cei care nu ați văzut niciun film din cele programate în agenda televiziunilor:P. Un cinemaniac înrăit autodeclarat, o să vă mărturisesc cu nerușinare că am văzut toate filmele care urmează în săptămâna următoare. Mă refer strict la producțiile care merită a fi devorate. Musai de urmărit “Nouvelle France”, un film foarte drag mie, recent descoperit și “Black Water”, pentru suspansul și scenariul ceva mai atipice decât filmele cu reptile. Pentru restul zilelor, “The Painted Veil”, “Elektra”, “Nine” și “The Pursuit of Happyness”  convertesc orele de plictiseala în ore de romantism și dramă pură. Vă las pe voi să alegeți, din lista de mai jos.

Vineri, 30 septembrie

07:00/ Cine Star, The Woodsman 2004 (Kevin Bacon, David Alan Grier): Dramă

07:00/ TV1000, One True Thing 1998 (Meryl Streep, Renée Zellweger, William Hurt): Dramă

08:50/ Movies24, The Californians 2005 (Noah Wyle, Keith Carradine): Dramă

14:00/ PRO TV, Juno 2007 (Ellen Page, Michael Cera, Jennifer Garner): Comedie, Dramă

14:45/ MGM, Hoosiers 1986 (Gene Hackman, Dennis Hopper): Dramă, Sport

15:00/ TV1000, The Match 1999 (Ian Holm, Pierce Brosnan): Comedie, Romantic

15:10/ Diva Universal, Why I Wore Lipstick to My Mastectomy 2006 (Sarah Chalke, Jay Harrington): Biografic, Dramă

16:00/ Prima TV, Abandon 2002 (Katie Holmes): Thriller

17:05/ MGM, Dirty Pictures 2000 (James Woods, Craig T. Nelson): Dramă

18:10/ TCM, Swing Shift 1984 (Kurt Russell, Ed Harris): Dramă

18:30/ Disney Channel, Cars 2006 (Marcel Iureş, Florian Ghimpu, Corina Danilă): Animaţie, Comedie

20:00/ PRO Cinema, A fost sau n-a fost? 2006 (Teodor Corban, Mircea Andreescu, Ion Săpdaru): Comedie, Dramă

20:00/ Euforia Lifestyle, Lucky Girl 2001 (Elisha Cuthbert, Sherry Miller): Dramă

20:15/ National TV, Mongol 2007 (Tadanobu Asano, Amadu Mamadakov): Dramă, Istoric

20:30/ Prima TV, Beyond Borders 2003 (Angelina Jolie, Clive Owen): Dramă, Romantic

20:30/ PRO TV, Terminator 2: Judgment Day 1991 (Arnold Schwarzenegger): SF, Thriller

21:00/ Diva Universal, At Risk 2010 (Andie MacDowell, Annabeth Gish): Thriller

21:00/ MGM, In the Heat of the Night: Grow Old Along with Me 1995 (Carroll O’Connor, Carl Weathers): Crimă, Dramă

21:10/ TVR 1, Nouvelle-France 2004 (Noemie Godin-Vigneau, David La Haye): Dramă, Romantic

22:00/ PRO Cinema, Resident Evil: Apocalypse 2004 (Milla Jovovich): Horror, SF

22:00/ TCM, Bonnie and Clyde 1967 (Gene Hackman, Faye Dunaway): Romantic, Thriller

22:30/ Prima TV, Five Fingers 2006 (Laurence Fishburne, Colm Meaney): Dramă, Thriller

22:45/ National TV, Black Water 2007 (Maeve Dermody, Diana Glenn): Thriller

23:00/ TV1000, Juwanna Mann 2002 (Miguel A. Núñez Jr.): Comedie, Romantic

23:00/ TVR 3, Keinohrhasen 2007 (Til Schweiger, Nora Tschirner): Comedie, Romantic

23:30/ PRO TV, Hollow Man II 2006 (Christian Slater): Horror, Thriller

23:35/ TVR 1, The Basketball Diaries 1995 (Mark Wahlberg, Leonardo DiCaprio): Biografic, Dramă

00:30/ Kanal D, The Cellar Door 2007 (Michelle Tomlinson, James DuMont, Heather Sconyers): Horror, Thriller

01:20/ TVR 1, Il dolce e l’amaro 2007 (Fabrizio Gifuni): Crimă, Dramă

Sâmbătă, 1 octombrie

07:00/ MGM, True Confessions 1981 (Robert De Niro, Robert Duvall): Crimă, Dramă

09:25/ TCM, Murder at the Gallop 1963 (Stringer Davis, Margaret Rutherford): Crimă, Mister

10:00/ Antena 1, Dragon Dynasty 2006 (Federico Castelluccio, Aaron Hendry): Aventuri, Fantastic

10:15/ TVR 1, Mio min Mio 1987 (Timothy Bottoms, Susannah York): Aventuri, Dramă

11:00/ TV1000, The Match 1999 (Ian Holm, Pierce Brosnan): Comedie, Romantic

13:20/ Diva Universal, Web of Lies 2009 (Majandra Delfino, Andrew W. Walker): Crimă

13:30/ TCM, The Sea Gull 1968 (Vanessa Redgrave, James Mason): Dramă

14:30/ Prima TV, Regarding Henry 1991 (Harrison Ford, Annette Bening): Dramă

15:00/ PRO TV, Joe Dirt 2001 (David Spade): Comedie

16:00/ TCM, Goodbye, Mr. Chips 1939 (Paul Henreid, John Mills): Dramă

16:45/ PRO Cinema, Astă seară dansăm în familie 1972 (Sebastian Papaiani, Dem Rădulescu): Comedie

17:00/ PRO TV, Man of the House 2005 (Kelli Garner, Anne Archer, Tommy Lee Jones): Acţiune, Comedie

17:00/ TV1000, Kiss Me Goodbye 1982 (Sally Field, Jeff Bridges): Comedie

17:00/ Antena 1, Whacked! 2002 (Carmen Electra): Acţiune

20:00/ PRO Cinema, Solstice 2008 (Elisabeth Harnois, Shawn Ashmore): Horror, Thriller

20:10/ TVR 2, L’homme à l’envers 2009 (Jean-Hugues Anglade, Helene Fillieres): Thriller

20:30/ Prima TV, The Recruit 2003 (Al Pacino, Colin Farrell): Acţiune, Thriller

20:30 PRO TV, Transformers 2007 (Jon Voight, Megan Fox, Shia LaBeouf, Bernie Mac): SF, Thriller

21:00/ TV1000, Dead Man Walking 1995 (Susan Sarandon, Sean Penn): Dramă

21:10/ TVR 1, Shopgirl 2005 (Jason Schwartzman, Claire Danes, Steve Martin): Comedie, Dramă

22:00/ PRO Cinema, The Painted Veil 2006 (Edward Norton, Naomi Watts): Dramă, Romantic

22:10/ TVR Cultural, Wings of Desire 1987 (Bruno Ganz, Peter Falk): Dramă, Fantastic

22:45/ Antena 1, The Skulls II 2002 (Robin Dunne, Nathan West): Thriller

23:00/ B1 TV, Heaven 2002 (Cate Blanchett, Giovanni Ribisi): Dramă

23:00/ TV1000, Dreaming of Joseph Lees 1999 (Rupert Graves, Samantha Morton): Romantic, Dragoste

23:10/ Diva Universal, Ring of Deceit 2009 (Rebecca Mader, Cameron Bancroft): Thriller

23:45/ PRO TV, Layer Cake 2004 (Daniel Craig, Kenneth Cranham): Acţiune, Thriller

00:00/ Kanal D, American Psycho 2000 (Christian Bale): Crimă, Dramă

Duminică, 2 octombrie

07:00/ TV1000, Dead Man Walking 1995 (Susan Sarandon, Sean Penn): Dramă

08:30/ TCM, The Wonderful World of the Brothers Grimm 1962 (Laurence Harvey): Fantastic, Muzical

08:30/ Kanal D, Class of ’61 1993 (Laura Linney, Josh Lucas)Gen film: Aventuri, Dramă

10:00/ Antena 1, Pure Luck 1991 (Martin Short, Danny Glover): Comedie, Crimă

13:30 Kanal D, Parlez-moi de la pluie 2008 (Jean-Pierre Bacri, Jamel Debbouze): Comedie, Dramă

15:00/PRO TV, It’s a Boy Girl Thing 2006 (Samaire Armstrong): Comedie, Romantic

15:10/ TVR 2, Archer 1985 (Nicole Kidman, Tony Barry): Aventuri

16:10/ Diva Universal, Bring It On: Fight to the Finish 2009 (Christina Milian, Nikki SooHoo): Comedie

16:45/ PRO Cinema, Sky Captain and the World of Tomorrow 2004 (Jude Law, Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie): Aventuri, SF

18:00/ Disney Channel, Cadet Kelly 2002 (Hilary Duff, Gary Cole): Comedie, Familie

19:05/ MGM, The Field 1990 (Richard Harris, Sean Bean): Dramă

20:10/ TVR 2, Between Strangers 2002 (Sophia Loren, Mira Sorvino): Dramă

20:30/ PRO TV, Exit Wounds 2001 (DMX, Steven Seagal): Acţiune, Aventuri

21:00/ MGM, January Man 1989 (Kevin Kline, Susan Sarandon, Mary Elizabeth Mastrantonio): Mister, Thriller

21:35/ TVR 1, Nine 2009 (Marion Cotillard, Penélope Cruz, Daniel Day-Lewis): Muzical, Romantic

22:00/ Kanal D, Ace Ventura: When Nature Calls 1995 (Jim Carrey): Aventuri, Comedie

22:00/ PRO Cinema, Munich 2005 (Eric Bana, Daniel Craig, Mathieu Kassovitz): Dramă

22:30/ PRO TV, The Pursuit of Happyness 2006 (Will Smith, Thandie Newton, Jaden Smith): Dramă

23:30/ Antena 1, Love Lies Bleeding 2008 (Chris Ashworth, Josh Berry): Acţiune, Dramă

00:00/Kanal D, Brutal 2007 (Jeffrey Combs, Sarah Thompson): Horror

01:30/ Antena 1, Cowboy Up 2001 (Kiefer Sutherland, Daryl Hannah): Dramă

Luni, 3 octombrie

09:15/ TCM, The Champ 1979 (Jon Voight, Faye Dunaway): Dramă, Sport

20:20/ Antena 1, Rumble in the Bronx 1995 (Jackie Chan, Anita Mui): Acţiune, Comedie

22:00/ Pro Cinema, Blood Crime 2002 (James Caan,  Elizabeth Lackey): Thriller, Dramă

Marţi, 4 octobrie

23:10/ Tvr 1, Nobody’s Fool 1994 (Paul Newman, Bruce Willis, Melanie Griffith): Dramă

21:45/ National TV, Traitor 2008 (Guy Pearce, Jeff Daniels): Dramă, Acţiune

22:00/ Pro Cinema, Occhi di cristallo 2004 (Luigi Lo Cascio, Desislava Tenekedjieva ): Dramă

00:30/ Kanal D, Still Waters 2008 (Jason Clarke, Lake Bell): Thriller, Dramă

Miercuri, 5 octombrie

14:00/ Pro TV, Diary of a Mad Black Woman 2005 (Kimberly Elise, Steve Harris): Comedie

20:30/ Prima Tv, Final Move 2006 (Matt Schulze, Lochlyn Munro): Thriller

22:00/ Pro Cinema, Employee of the Month 2004 (Matt Dillon, Steve Zahn, Christina Applegate): Comedie

23:10/ Tvr 1, The Countess 2009 (Julie Delpy, Daniel Brühl): Dramă, Istoric

Joi, 6 octombrie

14:00/ Pro TV, Mais oů est donc passée la septičme compagnie? 1973 (jean Lefebvre, Pierre Mondy, Aldo Maccione): Comedie

20:30/ ProTV, Elektra 2005 (Jennifer Garner, Goran Visnjic): Acţiune, Thriller

22:00/ Pro Cinema, Flags of Our Fathers  2006 (Ryan Phillippe, Adam Beach): Acţiune, Dramă

23:10/ Tvr 1,The Good Shepherd 2006 (Matt Damon, Angelina Jolie): Dramă

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.