14-20 oct RecomandăriTV

0

Avem un weekend plin de sequel-uri: nu-i o obligativitate să fi urmărit prima parte, aşa că vă încurajez să vă instalați în fotoliu și să vă hotărâți ce urmăriți. Aveți de ales între Spider-Man 2, Mission: Impossible 2, Rush Hour 2, The Mummy Returns. Dacă vă este dor de un clasic luni seara, fără ezitare vizionaţi The Crow din 1994, în distribuție cu Brandon Lee. Nicole Kidman ne invită s-o urmărim în două pelicule cu iz de romantism, ambele pe Pro Cinema, la filmul de 10 în zilele de marți și joi. Lista completa, în cele ce urmează 🙂

Vineri, 14 octombrie

09:05/ TCM, The Unsinkable Molly Brown 1964 (Debbie Reynolds, Gus Trikonis): Comedie, Muzical [ 6 nominalizări Oscar + alte 2 nominalizări ]

11:10/ TV1000, Greedy 1994 (Michael J. Fox, Kirk Douglas, Nancy Travis): Comedie

14:00/ PRO TV, Hoot 2006 (Logan Lerman, Brie Larson, Luke Wilson): Comedie, Familie

14:00/ PRO Cinema, The Christmas Cottage 2008 (Jared Padalecki, Peter O’Toole): Dramă, Familie

15:00/ TV1000, Kiss Me Goodbye 1982 (Sally Field, Jeff Bridges): Comedie [o nominalizare Globul de Aur ]

16:00/ TCM, The Subject Was Roses 1968 (Martin Sheen, Patricia Neal): Dramă [ un premiu Oscar + incă 1 premiu/nominalizare ]

18:30/ TVR 2, Sans famille 2000 (Pierre Richard, Philippe Nahon): Dramă

19:00 TV1000, The Man Who Cried 2000 (Christina Ricci, Johnny Depp): Dramă [ o nominalizare Venetia ]

20:00/ Euforia Lifestyle, Dangerous Beauty 1998 (Catherine McCormack, Rufus Sewell): Dramă, Romantic

20:30/Prima TV, Mission: Impossible 2 2000 (Tom Cruise, Ving Rhames): Acţine, Thriller

20:30/PRO TV, Spider-Man 2 2004 (Tobey Maguire, Kirsten Dunst, Alfred Molina): Aventuri, SF [ un premiu şi 2 nominalizări Oscar ]

21:00/ MGM , The Taking of Pelham One Two Three 1974 (Walter Matthau, Hector Elizondo): Thriller [ 2 nominalizări BAFTA ]

22:00/ TCM , Mad Max 2: The Road Warrior 1981 (Mel Gibson): SF, Thriller

22:15/National TV, The Art of War 2000 (Wesley Snipes): Acţiune, Thriller

22:15/ PRO Cinema, Wedding Wars 2006 (John Stamos, Eric Dane): Comedie, Dramă

23:00/ Prima TV, Breaking and Entering 2006 (Juliette Binoche, Jude Law): Dramă

23:10/ TVR 1, The Silence of the Lambs 1991 (Jodie Foster, Anthony Hopkins): Crimă, Thriller [ 5 premii şi 2 nominalizări Oscar + alte 12 premii/nominalizări ]

23:15/ PRO TV, Layer Cake 2004 (Daniel Craig, Kenneth Cranham): Acţiune, Thriller

00:30/ Kanal D, The Trigger Effect 1996 (Kyle MacLachlan, Elisabeth Shue): Dramă, Thriller

Samabata, 15 octombrie

10:00/ Antena 1, Beethoven’s Big Break 2008 (Jonathan Silverman, Moises Arias): Familie

10:25/ TVR 3, Miracle on 34th Street 1994 (Richard Attenborough): Dramă, Familie

10:30/ Kanal D, The Snow Walker 2003 (Barry Pepper, James Cromwell): Aventuri, Dramă

14:00/ Antena 1, HouseSitter 1992 (Steve Martin, Goldie Hawn): Comedie, Romantic

15:00/ Diva Universal, Second Chances 2010 (Ellen Dubin, Melissa George): Mister, Thriller

16:00/ TCM, Cheyenne Autumn 1964 (James Stewart, Edward G. Robinson): Western [ o nominalizare Oscar + incă o nominalizare ]

17:00/ TV1000, Tea with Mussolini 1999 (Cher, Judi Dench): Dramă, Război http://www.filmetari.com/tea-with-mussolini-1999/

17:00/ PRO TV, Kangaroo Jack 2003 (Anthony Anderson, Jerry O’Connell): Comedie

17:00/ Antena 1, Impact Point 2008 (Melissa Keller, Brian Austin Green): Thriller

20:10/ TVR 2, It Had to Be You 2000 (Natasha Henstridge, Michael Vartan): Comedie, Romantic

20:30/ PRO TV, Rush Hour 2 2001 (Jackie Chan, Chris Tucker): Acţiune, Comedie

20:30/ Prima TV, Down To You 2000 (Freddie Prinze Jr., Julia Stiles): Comedie

21:00/ Diva Universal, The Favor 1994 (Harley Jane Kozak, Elizabeth McGovern): Comedie

22:00/ TCM, 2001: A Space Odyssey 1968 ( Keir Dullea, Gary Lockwood): Aventuri, SF [ 3 premii şi 2 nominalizări BAFTA + alte 3 premii/nominalizări ]

22:30/ Prima TV, Invincible 2006 (Mark Wahlberg): Dramă, Sport

22:30/ PRO TV, Kung fu 2004 (Stephen Chow): Acţiune, Comedie [ o nominalizare Globul de Aur ]

23:20/ Antena 1, The Green Mile 1999 (Tom Hanks, Michael Clarke Duncan): Crimă, Dramă [ 4 nominalizări Oscar + incă o nominalizare ]

00:15/ Kanal D, Seance 2006 Tori White, Adrian Paul): Horror

00:30/ Prima TV, After the Storm 2001 (Benjamin Bratt, Armand Assante, Jennifer Beals): Thriller

Duminica, 16 octombrie

15:10/ TVR 2, Winter Solstice 2003 (Geraldine Chaplin): Dramă, Romantic

17:00/ TV1000, A Price Above Rubies 1998 (Renée Zellweger, Christopher Eccleston, Julianna Margulies): Dramă

19:30/ TCM, Around the World in Eighty Days 1956 (Shirley MacLaine, Marlene Dietrich, Fernandel): Aventuri [ 5 premii şi 3 nominalizări Oscar + alte 3 premii/nominalizări ]

20:00/ PRO Cinema, Sosesc pasarile calatoare 1984 (Jean Constantin, Sebastian Papaiani): Comedie

20:00/Romantica, I’ll Be Home for Christmas 1988 (Courteney Cox, Peter Gallagher): Dramă

20:20/ Antena 1, The Mummy Returns 2001 (Brendan Fraser, Rachel Weisz): Acţiune, Aventuri

21:00/ MGM, Speechless 1994 (Michael Keaton, Christopher Reeve): Comedie, Romantic [ o nominalizare Globul de Aur ]

21:15/ PRO TV, Edge of Darkness 2010 (Mel Gibson): Dramă, Thriller

21:35/ TVR 1, The Last Legion 2007 (Colin Firth, Aishwarya Rai): Acţune, Aventuri

22:00/ Kanal D, Les Miserables 1998 (Liam Neeson, Geoffrey Rush): Dramă http://www.filmetari.com/les-miserables-1998/

00:45/ Kanal D, The Other Side 2006 (Lucas Till, Jason Horgan): Acţiune, Thriller

00:50/ MGM, The Hot Spot 1990 (Don Johnson, Jennifer Connelly, Virginia Madsen): Crimă, Dramă

Luni, 17 octombrie

20:40/ TV 1000, Angela’s Ashes 1999 (Robert Carlyle, Emily Watson, Ciaran Owens): Dramă

22:00/ Proc Cinema, A.I. Assault 2007 (Joe Lando.Michael Dorn): Acţiune

00:30/ Kanal D, Hanging Up 2000 (Walter Matthau, Meg Ryan, Diane Keaton, Lisa Kudrow): Comedie

01:05/ Antena 1, Max Havoc: Ring of Fire 2006 (Mickey Hardt, Dean Cain): Acţiune

Marti, 18 octombrie

14:00/ Pro TV, Dawn Anna 2005 (Debra Winger,Krista Rae, Lee Cameron): Dramă

20:30/ Prima TV, Icarus 2010 (Dolph Lundgren, Stefanie von Pfetten): Thriller, Acţiune

22:00/ Pro Cinema, Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus 2006 Nicole Kidman,Robert Downey Jr.): Biografic, Dramă

01:05/ Antena 1, Road Ends 1997 (Dennis Hopper, Peter Coyote, Chris Sarandon): Thriller, Acţiune

Miercuri, 19 octombrie

14:00/ Pro TV, Surrender Dorothy 2006 (Diane Keaton, Alexa Davalos, Lauren German): Dramă

20:30/ Pro TV, Game of Death 2010 (Wesley Snipes, Zoe Bell, Gary Daniels): Thriller, Acţiune

23:30/ National TV, Shuttle 2008 (Cameron Goodman, Peyton List, Tony Curran): Thriller

01:05/ Antena 1, The Crow 1994 (Brandon Lee, Rochelle Davis, Ernie Hudson) : Thriller, SF

Joi, 20 octombrie

20:30/ Prima TV, Gone Fishin’ 1997 (Joe Pesci, Danny Glover, Rosanna Arquette): Comedie

21:00/ TV 1000, Mullholand Drive 2001 (Naomi Watts, Laura Harring, Justin Theroux): Dramă, Thriller

22:00/ Pro Cinema, Margot at the Wedding 2007 (Nicole Kidman, Jack Black): Comedie, Romantic

23:30/ National TV, Mega Piranha 2010 (Paul Logan, Tiffany, Barry Williams): Thriller, Horror

01:05/ Antena 1, The Land That Time Forgot 2009 (C. Thomas Howell, Timothy Bottoms, Lindsey McKeon): Acţiune

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.