Just Friends (2005)
Astazi punem la indoiala conceptul de prietenie intre sexe. De cate ori n-ai auzit exclamandu-se in jur formula de “Suntem doar prieteni!”. Desigur, dar gandeste-te ca el-ul sau o ea ar vrea mai mult, ca intre cei doi s-a petrecut si altceva in trecut, ori doar urmeaza sa se intample acel ceva. Asta ca sa nu ne mai pacalim, dragi prieteni! Experimentul cu “Just Friends” este sustinut aici de rolul lui Ryan Reynolds si de cel al lui Amy Smart, doi camarazi comici pe micile ecrane. La jocul de-a prietenia simulat de viziunea regizorului Kumble participa si Chris Klein cu Anna Faris. Si pentru ca multi dintre noi s-au aflat macar odata intr-o situatie in genul celei descrise mai sus, pariu ca veti empatiza grozav cu trairile personajelor.
Chris + Jamie= LOVE. Bine, bine, Chris o iubeste.. cum iubeste barbatul femeia, dar Jamie il considera cel mai bun prieten pe care il poate avea o fata. In timp ce Chris se lupta (impropriu-zis, lupta) cu kilogramele in plus, Jamie este una dintre cele mai populare tipe din liceul la care invata amandoi.

Astfel ca nu-i de mirare ca aceasta isi alege ca partener de intalnire pe tipii mai putin inteligenti si mai mult aratosi. Baiatul se decide ca la momentul in care acestia vor absolvi scoala, sa-i marturiseasca adevaratele sentimente pe care acesta i le nutreste. Doar ca… anuarul lui Jamie in care Chris a scris ce simte, nu va ajunge in prima instanta in mainile destinatarei de drept.

Filmul are sanse sa placa. De amuzat, cu siguranta. Ryan Reynolds in rolul grasunului batjocorit de colegi este indeajuns de realist, iar in rolul de dupa, cel de barbat cuceritor, si mai si! Anna Faris- crazy b***h! Adica, i-a iesit. “Just Friends” merge de minune cu perioada asta de tranzitie iarna/sarbatori si pentru o vizionare cu prieten(a,ul), este o alegere la fel de buna. Poate asa ii veti putea trece mai usor si peste scaparile dintre scene sau exagerarile.
Vizionati trailer:
Taguri
ARTICOLE SIMILARE:
PARERI SI COMENTARII
Un film bunicel, cu un Ryan excelent..! Povestea este bunicica. Merita vazut. Nu va fii o pierdere de timp.
Cred ca merita o nota mai mare..adica eu nu cred ca e la acelasi nivel cu filmul All about Steve (2009)…
un film amuzant cu o poveste draguta ..merita vazut
SPECIAL
Kate Beckinsale – eșecuri și reușite
Cunoscută la început pentru rolurile ei din filme de comedie și romantice, Kate Beckinsale a reușit să facă trecerea la acțiune prin rolul din pelicula „Underworld”, în anul 2003. Deși avea deja statutul de vedetă, asigurat prin participarea la producții precum „Pearl Harbour” și „Serendipity”, personajul vampirului Selene i-a asigurat recunoașterea de care avea nevoie [...]
Magia Melodiilor din Desene
Disney reprezinta o lume magica pentru majoritatea oamenilor. Poate inca mai simti acea bucurie cand iti aduci aminte de desene, poate inca mai revezi cate unul din cand in cand si poate inca te fascineaza lumea personajelor desenate acum multi ani. Se intampla uneori sa auzi din intamplare o melodie cunoscuta care sa-ti aduca aminte [...]
10 blockbustere in 2012
Dacă în anul 2011 a fost bătut recordul la categoria continuări cinematografice, respectiv numărul îngrijorător de 27, în 2012 sequel-urile și prequel-urile vor domina box office-ul, atât cel din România, cât și cel internațional. Multe dintre pelicule sunt așteptate cu sufletul la gură de către fani, dar vor fi întâmpinate cu scepticism de critici, pe [...]
Nominalizările Premiilor Oscar 2012
Nominalizările pentru cea de-a 84-a ediție a Premiilor Academiei au fost anunțate astăzi, iar unele dintre peliculele alese sunt surprinzătoare. Filmul „The Artist”, care aduce un omagiu epocii de aur a Hollywood-ului, este prezent în majoritatea categoriilor, pe când „Extremely Loud and Incredibly Close” a fost singura peliculă la care s-au auzit urale din sală. [...]
toate articoleleacum in cinematografe
- Man on a Ledge (2012)
- Contraband (2012)
- One for the Money (2012)
- Habemus Papam (2011)
- J. Edgar (2011)
- The Darkest Hour (2011)
- The Girl With The Dragon Tattoo (2011)
- La vida de los peces (2010)
- Carnage (2011)
- The Muppets (2011)
- Sherlock Holmes: A Game of Shadows (2011)
- Happy, Happy (2010)
PICTORIALE SI FOTOGRAFII
Categorii speciale
- Filme din 2012
- Filme din 2011
- Filme de Razboi
- Filme cu sau despre Dans
- Filme de vazut cu Prietena
- Inspirate dintr-o intamplare adevarata
COMENTARII RECENTE
- Andi a comentat la
Concurs: Oferim dvduri pentru premii Oscar - Izuluka a comentat la
Ultimul sezon din House - Izuluka a comentat la
Portrete de Oscar - Andreea Panoiu a comentat la
Câștigă bilete la The Light Cinemas - Fan SF a comentat la
Ghicește filmul (50)
Un film usor si amuzant, care poati fi o alegere buna cand vrei sa te relaxezi.Nu e chiar pierdere de timp.