Filme pentru copii! [concurs]
Astazi, fiind 1 iunie, ne-am gandit la o tema specifica pentru concursul nostru. Daca nu ai vazut inca: Prince of Persia, Robin Hood, Websitestory, Iron Man 2 sau The Losers atunci afla ca oferim 5 invitatii duble la unul dintre ele. The Light Cinemas si FilmeTari te invita la concurs. Raspunde la intrebarea:
Care este “filmul pentru copii” preferat?
Castigatorii vor fi anuntati printr-un mail direct pana sambata, 5 iunie, ora 12:00 si vor trebui sa confirme acceptarea premiilor pana duminica noaptea, 6 iunie.
Taguri
ARTICOLE SIMILARE:
PARERI SI COMENTARII
Seria Harry Potter cred ca e preferata mea, desi nu e numai pentru copii.:P
Filmul meu preferat de copii este Veronica. Nu multi sunt cei care l-au vazut. Acum copii au alte asteptari…
Categoric oricare din filmele de animatie din perioada “renasterea disney” – gen The little mermaid, beauty and the beast, lion king, tarzan etc. orice copil ar trebui sa le vadacel putin de 2 ori pe perioada copilariei, sunt efectiv..capodopere
Cred ca seriile shrek si ice age, nu doar pt copiii copii, dar si pt copilul din fiecare adult. Imi aduc aminte ca indiferent cat de multe probleme si greutati am avea in viata de zi cu zi, inca avem capacitatea sa radem cu dezinvoltura la poante naive si glume nu neaparat din cele mai sofisticate.
offf… sunt asa de multe. Daca trebuie neaparat sa aleg doar unul, spun “Cartea Junglei”. Il vedeam foarte rar (aveam caseta dar nu aveam video) asa ca atunci cand apucam sa-l vad eram tare fericita. De fiecare data il urmaream cu aceeasi emotie.
Pai cand eram mica urmaream cu sufletul la gura Sailor Moon, Sandy Bell, Cartea Cartiilor, Anne of Green Gables, etc
Acum urmaresc cu placere aproape toate animeurile care imi cad in mana iar din ce a aparut pe marile ecrene pot sa amintesc de Shrek, Madagascar, Bolt, Wall-e, etc
Filmul meu preferat este FINDING NEMO!Si-mi pare tare rau ca nu a mai existat nicio continuare la el!
Pe de alta parte,nu pot uita Cartea Junglei,cred ca nu aveam mai mult de 8 ani cand l-am vazut pe video si mi-a super placut!
Ce bine imi pare sa va revad intai……filmul preferat pentru copii …este ice age …insa cel mai actual este how to train your dragon ..super tare filmul la toata gasca ne-a placut …..
Eu as putea sa spun, ce-mi placea mie cand eram mai mititel, ca asa nu sunt eu mare expert! Urmaream cu placere Home Alone asta cam pe la 11,12 ani, si o animatie care niciodata nu va disparea: Dragon Ball Z!! Cine isi mai aduce aminte de goku, piccolo? toata gasca nebuna!!!:))
hai sa fim seriosi…cand ies in oras vad la astia mici numa tricouri si pantaloni cu hannah montana! nu k as fii fan sau ceva, dar cam asta le place copiilor in ziua…si stiu… e trista treaba
Frumoasa si Bestia este doar unul dintre filmele Disney care ma fascinau.Frumoase au fost si inca sunt toate,mai ales ca erau create de cineva atat de inventiv si special,ca Walt Disney
Filmul pentru copii preferat…..depinde de ce generatii vorbim….Pentru cei ca mine- generatia anilor 70 – nu aveam foarte multe optiuni: optez pentru filmele Disney-dintre creatiile straine iar din creatiile romanesti – Mihaela-de la ora 07,00 la 07,15 -cred ca detine cele mai multe voturi in acceptiunea mea ; generatia anilor 2000- imi este greu sa ma pronunt datorita abundentei de filme- Teodora,fetita mea opteaza pentru filmele Disney: Alba ca Zapada,Mickey Mouse …se pare ca sunt singurele creatii ” fara moarte “.
…din copilarie si chiar in prezent…toata colectia Disney
(in mod special Mica Sirena)
E fara discutii Finding Nemo, mi se pare incantator, de la poveste la personaje, e amuzant dar si emotionant, si nu te plictiseste o clipa, fie ca esti adult sau copil. Nu e alt film de animatie care sa imi placa la fel de mult. Cei care nu l-au vazut inca ar trebui sa il vizioneze in familie (neaparat).
Mie-mi place desenele clasice de la disney, frumoasa si bestia, bamby, alba ca zapada, cenusareasa si multe, multe altele!
toate, absolut toate filmele disney, dar si cele din noua era, animatiile…seria ice age e superba, la fel si bolt, madagascar, etc…si sa nu-l uit chiar pe ultimul vizionat cel mai recent “cum sa-ti dresezi dragonul”, o poveste superba nu numai pentru copii.
SPECIAL
Kate Beckinsale – eșecuri și reușite
Cunoscută la început pentru rolurile ei din filme de comedie și romantice, Kate Beckinsale a reușit să facă trecerea la acțiune prin rolul din pelicula „Underworld”, în anul 2003. Deși avea deja statutul de vedetă, asigurat prin participarea la producții precum „Pearl Harbour” și „Serendipity”, personajul vampirului Selene i-a asigurat recunoașterea de care avea nevoie [...]
Magia Melodiilor din Desene
Disney reprezinta o lume magica pentru majoritatea oamenilor. Poate inca mai simti acea bucurie cand iti aduci aminte de desene, poate inca mai revezi cate unul din cand in cand si poate inca te fascineaza lumea personajelor desenate acum multi ani. Se intampla uneori sa auzi din intamplare o melodie cunoscuta care sa-ti aduca aminte [...]
10 blockbustere in 2012
Dacă în anul 2011 a fost bătut recordul la categoria continuări cinematografice, respectiv numărul îngrijorător de 27, în 2012 sequel-urile și prequel-urile vor domina box office-ul, atât cel din România, cât și cel internațional. Multe dintre pelicule sunt așteptate cu sufletul la gură de către fani, dar vor fi întâmpinate cu scepticism de critici, pe [...]
Nominalizările Premiilor Oscar 2012
Nominalizările pentru cea de-a 84-a ediție a Premiilor Academiei au fost anunțate astăzi, iar unele dintre peliculele alese sunt surprinzătoare. Filmul „The Artist”, care aduce un omagiu epocii de aur a Hollywood-ului, este prezent în majoritatea categoriilor, pe când „Extremely Loud and Incredibly Close” a fost singura peliculă la care s-au auzit urale din sală. [...]
toate articoleleacum in cinematografe
- Man on a Ledge (2012)
- Contraband (2012)
- One for the Money (2012)
- Habemus Papam (2011)
- J. Edgar (2011)
- The Darkest Hour (2011)
- The Girl With The Dragon Tattoo (2011)
- La vida de los peces (2010)
- Carnage (2011)
- The Muppets (2011)
- Sherlock Holmes: A Game of Shadows (2011)
- Happy, Happy (2010)
PICTORIALE SI FOTOGRAFII
Categorii speciale
- Filme din 2012
- Filme din 2011
- Filme de Razboi
- Filme cu sau despre Dans
- Filme de vazut cu Prietena
- Inspirate dintr-o intamplare adevarata
COMENTARII RECENTE
- Mihai Iordache a comentat la
Calatoria 2 – Concursul - Andi a comentat la
Concurs: Oferim dvduri pentru premii Oscar - Izuluka a comentat la
Ultimul sezon din House - Izuluka a comentat la
Portrete de Oscar - Andreea Panoiu a comentat la
Câștigă bilete la The Light Cinemas
![prince of persia prince of persia 460x225 Filme pentru copii! [concurs]](http://www.filmetari.com/wp-content/uploads/2010/06/prince-of-persia-460x225.jpg)
In copilarie mi-a placut foarte mult filmul “testoasele ninja” mai ales ca eram pasionat de karate.