28 oct – 3 nov: Rec TV

0

Margo” și “Casanova, identitate feminină“, două producții relativ recente ale mult absentei cinematografii românești, s-au strecurat în programul săptămânii viitoare. Câte puțin din fiecare gen, veți putea alege din comedii romantice (Serving Sara, Just visiting), drame menite să-ți stoarcă ceva lacrimi, filme cu mult suspans (Se7en) si niscaiva aventuri pentru împătimiți. Lista completă, cum am obișnuit, mai jos:

Vineri, 28 octombrie

12:30 TV1000, Havana 1990 (Robert Redford, Lena Olin): Dramă [ o nominalizare Oscar + incă o nominalizare ]

13:10/ MGM, Carry Me Home 2004 (Penelope Ann Miller): Dramă

14:00/ PRO TV, Baby Geniuses  1995 (Kathleen Turner, Kim Cattrall, Dom DeLuise): Comedie, Familie

15:00 Diva Universal, Speak 2004 (Kristen Stewart, Steve Zahn): Dramă

16:00/ Prima TV, Columbus Day 2008 (Val Kilmer): Dramă, Thriller

17:00/ TV1000, The Weight of Water 2000 (Catherine McCormack, Sean Penn): Thriller

18:00/ TCM, The Destructors 1974 (Michael Caine, Anthony Quinn): Dramă

18:30/ TVR 2, Little Man Tate 1991 (Adam Hann-Byrd, Jodie Foster): Dramă

20:00/ Euforia Lifestyle, The Inheritance 1997 (Thomas Gibson, Brigid Brannagh): Dramă, Romantic

20:00/ Romantica, The Sands of Time 1992 (James Brolin, Amanda Plummer: Dramă

20:20 Antena 1, Driven to Kill 2009 (Laura Mennell, Steven Seagal): Acţiune, Thriller

20:30/ Prima TV, Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life 2003 (Angelina Jolie): Aventuri, SF

21:00/ Diva Universal, Legacy of Fear 2006 (Teri Polo, Zachary Bennett): Dramă, Thriller

22:00 PRO Cinema, I’ll Sleep When I’m Dead 2003 (Clive Owen, Charlotte Rampling): Dramă, Thriller

22:00/ Romantica, Imperia, la grande cortigiana 2005 (Manuela Arcuri, Sergio Assisi): Dramă, Istoric

23:15/ Prima TV, Sliver 1993 (William Baldwin, Sharon Stone): Erotic, Thriller

23:20/ TV1000, Dead Man Walking 1995 (Susan Sarandon, Sean Penn): Dramă [ un premiu şi 3 nominalizări Oscar + alte 7 premii/nominalizări ]

00:30/ Kanal D, Necessary Evil 2008 (Donald Agnelli): Mister, Thriller

01:10/ TVR 2, Agata e la tempesta 2004 (Licia Maglietta, Giuseppe Battiston): Comedie, Romantic [ o nominalizare Festivalul Filmului European ]

Sambata, 29 octombrie

10:00/ Antena 1, Fa dou daai jin 2004 (Gillian Chung, Ying Qu): Aventuri, Comedie

10:30/ Kanal D, Marlowe 2008 (Tim Otholt, Alexander Chaplin, Joe Hackett): Aventuri, Familie

10:30/ TVR 3, Veronica se întoarce 1975 (Margareta Pâslaru, Lulu Mihăescu, Dem Rădulescu): Muzical

11:10 TVR 2, Fluke 1995 (Samuel L. Jackson, Matthew Modine, Nancy Travis, Eric Stoltz): Dramă, Fantastic

13:00/ Prima TV, Read It and Weep 2006 (Danielle Panabaker, Kay Panabaker): Comedie, Familie

15:10/ TV1000, Serving Sara 2002 (Matthew Perry, Elizabeth Hurley): Comedie

17:00/ TV1000, Malibu’s Most Wanted 2003 (Jamie Kennedy, Taye Diggs): Comedie

17:50/ TCM, The Flame and the Arrow 1950 (Burt Lancaster, Virginia Mayo): Aventuri [ 2 nominalizări Oscar ]

19:00/ TV1000, This Is My Life 1992 (Blake Nelson, Dan Aykroyd): Dramă

20:00/ Euforia Lifestyle, Terror in the Shadows 1995 (Michael Reilly Burke, Shane Edelman): Dramă, Thriller

20:00/ PRO Cinema, The Kite Runner 2007 (Khalid Abdalla, Atossa Leoni, Ali Dinesh): Dramă [ o nominalizare Oscar + alte 2 nominalizări ]

20:30/ PRO TV, 300 2007 (Rodrigo Santoro, Gerard Butler, Lena Headey): Aventuri, Dramă

20:30/ Prima TV, End Of Days 1999 (Arnold Schwarzenegger): Aventuri, SF

21:00/ Diva Universal, The Shrink Is In 2001 (Courteney Cox, David Arquette): Comedie, Romantic

21:00/ TV1000, Guest House Paradiso 1999 (Rik Mayall, Vincent Cassel): Comedie

22:00/ TVR 3, Casanova, identitate feminină 2009 (Maria Dinulescu, Mimi Brănescu): Dramă

22:30/ Antena 1, Suspect Zero 2004 (Aaron Eckhart, Carrie-Anne Moss): Thriller

22:45/ PRO Cinema, The Usual Suspects 1995 (Gabriel Byrne, Kevin Spacey): Mister, Thriller  [ 2 premii Oscar + incă 1 premiu/nominalizare ]

23:00/ PRO TV, The Bank Job 2008 (Jason Statham, Saffron Burrows): Crimă, Thriller

23:15/ Prima TV, Forrest Gump 1994 (Tom Hanks): Comedie, Dramă [  6 premii şi 7 nominalizări Oscar + alte 10 premii/nominalizări ]

00:00/ Kanal D, Wes Craven’s New Nightmare 1994 (Heather Langenkamp, Robert Englund): Horror

Duminica, 30 octombrie

09:25/ MGM, Book of Days 2003 (Wil Wheaton, Richard Grieco: Dramă

10:00/ Antena 1, Just Visiting 2001 (Jean Reno, Christina Applegate, Christian Clavier): Comedie, Fantastic

11:00/ PRO TV, My Giant 1998 (Billy Crystal, Gheorghe Muresan): Comedie, Dramă

13:00/ TV1000, This Is My Life 1992 (Tim Blake Nelson, Dan Aykroyd): Dramă

14:00/ PRO TV, Far From Home: The Adventures of Yellow Dog 1995 (Mimi Rogers): Aventuri, Familie

15:00/ TV1000, Shooting Fish 1997 (Kate Beckinsale, Stuart Townsend, Dan Futterman): Comedie, Romantic

16:30/ PRO Cinema, Angel 2007 (Romola Garai , Charlotte Rampling): Dramă, Romantic [ o nominalizare Berlin ]

17:00/ TV1000, Sugar & Spice 2001 (James Marsden, Mena Suvari): Comedie, Crimă

17:35/ MGM, Mr. North 1988 (Anthony Edwards, Robert Mitchum, Lauren Bacall): Comedie, Dramă

19:00/ TV1000, Two If by Sea 1996 (Denis Leary, Sandra Bullock): Comedie

19:20/ MGM, The Tempest 1998 (Peter Fonda, Katherine Heigl): Dramă [ o nominalizare Globul de Aur ]

20:10/ TVR 2, Onegin 1999 (Ralph Fiennes, Liv Tyler): Dramă

20:30/ PRO TV, Journey to the Center of the Earth 2008 (Amelia Jackson-Gray, Greg Evigan): Aventuri

21:00/ AXN, The Da Vinci Code 2006 (Tom Hanks, Audrey Tautou, Ian McKellen): Dramă, Thriller [ o nominalizare Globul de Aur ]

21:00/ TV1000, What Dreams May Come 1998 (Robin Williams, Annabela Sciora) : Dramă, Fantastic, Romantic [ un premiu şi o nominalizare Oscar ]

21:35/ TVR 1, Il y a longtemps que je t’aime 2008 (Elsa Zylberstein, Kristin Scott Thomas): Dramă, Mister [ un premiu şi 2 nominalizări BAFTA + alte 6 premii/nominalizări ]

22:00/ Kanal D, Eyes Wide Shut 1999 (Nicole Kidman, Tom Cruise): Dramă, Mister  [un premiu Venetia + incă 1 premiu/nominalizare ]

22:30/ PRO TV, Fun with Dick and Jane 2005 (Jim Carrey, Téa Leoni): Aventuri, Comedie

22:45/ Antena 1, Crying Freeman 1995 (Mark Dacascos, Julie Condra): Crimă, Thriller

Luni, 31 octombrie

20:20/ Antena 1, Grendel 2007 (Chris Bruno, Ben Cross): Aventură

22:00/ TCM, Se7en 1995 (Brad Pitt, Morgan Freeman, Kevin Spacey, Gwyneth Paltrow): Dramă, Thriller

23:35/ TVR 2, The Five People You Meet in Heaven 2004 (Jeff Daniels, Jon Voight): Dramă *prima parte

00:30/ Kanal D, El Chupacabra 2003 (Eric Alegria, Elina Madison): Horror

Marti, 1 noiembrie

20:30/ Prima TV, Tian xia wu shuang 2002 (Tony Leung Chiu Wai, Faye Wong): Comedie, Romantic

21:45/ Naţional TV, Chill Factor 1999 (Cuba Gooding Jr.,Skeet Ulrich): Actiune

22:00/ Pro Cinema The Good German 2006 (Cate Blanchett, George Clooney, Tobey Maguire): Thriller

22:00/ TCM, Greystoke: Legend of Tarzan 1984 (Christopher Lambert, Ian Holm, Andie MacDowell): Aventură

23:35/ TVR 2, The Five People You Meet in Heaven 2004 (Jeff Daniels, Jon Voight): Dramă *a II a parte

00:30/ Kanal D, All Hat (Luke Kirby Keith Carradine, Rachael Leigh Cook): Comedie

Miercuri, 2 noiembrie

14:00/ Pro tv, Held Hostage 2009 (Julie Benz, Brendan Penny): Thriller

18:30/ TVR 2, Christy, Choices of the Heart 2001 (Lauren Lee Smith, Diane Ladd): Dramă, Romantic * prima parte

21:45/ Naţional TV, Good Will Hunting 1997 (Matt Damon, Ben Affleck, Robin Williams): Dramă

01:05/ Antena 1, Bottoms up 2006 (Jason Mewes, David Keith): Comedie

Joi, 3 noiembrie

18:30/ TVR 2, Christy, Choices of the Heart 2001 (Lauren Lee Smith, Diane Ladd): Dramă, Romantic * a II a parte

22:00/ Pro Cinema, Margo 2006 (Cristina Cioran, Paula Chirila, Gina Pistol): Dramă

23:30/ Naţional TV, Mega Python vs. Gatoroid 2011 (Deborah Gibson, Tiffany): Horror

23:30/ TVR 2, Late Night Shopping 2001 (Luke de WoolfsonJames Lance, Kate Ashfield): Comedie

01:05/ Antena 1,The Terminators 2009 (Jeremy London, A Martinez): Acţiune

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.