21-27 oct: RecomandăriTV

0

Se pare că televiziunile au rămas în pană de idei. Mai rar se întâmplă să fie difuzate filme care să-ți atragă atenția și care să și merite să fie parcurse. Pentru insomniaci, nu avem decât două horror programate: Grudge 2 şi The Ring 2. Deloc de neglijat sunt House of D si Deja Vu, o dramă respectiv un thriller de-a dreptul halucinant… În funcție de gusturile fiecăruia, urmează o listă completă de unde se pot face alegerile. Taken, suspans la cote maxime, duminică !

Vineri, 21 octombrie

09:20/ TV1000, White Palace 1990 (Susan Sarandon, Kathy Bates): Dramă [ o nominalizare Globul de Aur ]

14:00 PRO TV, Free Willy 1993 (Michael Madsen): Aventuri, Dramă

15:00/ TV1000, Juwanna Mann 2002 (Miguel A. Núñez Jr.):Dramă, Romantic, Sport

17:00/ TV1000, K-9 1989 (James Belushi, Ed O’Neill): Acţiune, Comedie

18:00/ TCM, The Glass Bottom Boat 1966 (Doris Day, Rod Taylor): Comedie, Muzical

18:30/ TVR 2, David Copperfield 2009 (Stefano Dionisi, Sagamore Stévenin): Dramă

20:00/ Euforia Lifestyle, Original Sin 2001 (Antonio Banderas, Angelina Jolie): Dramă

20:00/ PRO Cinema, Pentru patrie 1978 (Mircea Albulescu, Ilarion Ciobanu): Istoric, Război

20:00/ Romantica, Strong Medicine 1986 (Sam Neill, Ben Cross): Dramă

20:15/ National TV, The Pink Panther 2006 (Steve Martin, Beyoncé Knowles): Aventuri, Comedie

20:30/ Prima TV, Deja Vu 2006 (Denzel Washington, Paula Patton): Dramă, SF

21:00/ TV1000, Albino Alligator 1996 (Matt Dillon, Faye Dunaway, Viggo Mortensen): Dramă, Thriller

21:00/ Diva Universal, Thrill of the Kill 2006 (Shiri Appleby, Chris Potter): Dramă, Thriller

22:00/ PRO Cinema, House of D 2004 (Anton Yelchin, Téa Leoni, David Duchovny): Dramă

22:10/ TVR Cultural, Iris 2001 (Kate Winslet, Judi Dench): Dramă [ un premiu şi 2 nominalizări Oscar + alte 8 premii/nominalizări ]

22:15/ National TV Universal Soldier: Regeneration 2009 (Jean-Claude Van Damme, Dolph Lundgren): Acţiune, SF

23:00/ Prima TV, The Grudge 2 2006 (Amber Tamblyn, Arielle Kebbel): Horror, Thriller

23:10/ TVR 1, Ghosts Can’t Do It 1989 (Bo Derek): Comedie, Romantic

Sambata, 22 octombrie

09:00/ TVR International, Mireasa din tren 1980 (Aurora Leonte, Gheorghe Visu, Radu Gheorghe): Comedie, Dragoste

10:00/ Antena 1, Ed 1996 (Matt LeBlanc:) Comedie, Familie

10:30/ TVR 3, Veronica 1973 (Dem Rădulescu, Margareta Pâslaru, Lulu Mihăescu): Familie, Muzical

13:00/ Diva Universal, Meet My Mom 2010 (Amy Grabow, Lori Loughlin, Johnny Messner): Romantic

13:30/ Prima TV, Trading Places 1983 (Dan Aykroyd, Eddie Murphy): Comedie [ o nominalizare Oscar + alte 2 nominalizări ]

14:00/ Antena 1, Twins 1988 (Arnold Schwarzenegger, Danny DeVito): Comedie

17:00/ TV1000, Weird Science 1985 (Bill Paxton, Robert Downey Jr.): Comedie,  SF

18:30/ TV1000, For Love of the Game 1999 (Kevin Costner, Kelly Preston): Dramă, Romantic

20:00/ Euforia Lifestyle, Wall of Secrets 2003 (Nicole Eggert, Stephen McHattie): Mister, Thriller

20:30/ Prima TV, What Women Want 2000 (Mel Gibson, Helen Hunt): Comedie, Romantic [ o nominalizare Globul de Aur ]

20:30/ PRO TV, Rush Hour 3 2007 (Jackie Chan, Chris Tucker): Acţiune, Comedie, Thriller

21:00/ TV1000, Bronson 2008 (Tom Hardy, Matt King): Acţiune, Thriller  [ o nominalizare Sundance ]

21:00/ Diva Universal, The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert 1994 (Hugo Weaving, Guy Pearce, Terence Stamp): Dramă, Muzical [ un premiu Oscar + alte 5 premii/nominalizări ]

22:00/ TVR 3, Ilustrate cu flori de câmp 1975 (Carmen Galin, Draga Olteanu Matei, Eliza Petrăchescu): Dramă

22:30/ PRO TV, The Brave One 2007 (Jodie Foster, Naveen Andrews): Dramă, Thriller [ o nominalizare Globul de Aur ]

23:00/ Diva Universal, The Man Without a Face 1993 (Mel Gibson, Fay Masterson): Dramă

23:15/ Prima TV, Van Wilder 2: The Rise of Taj 2006 (Kal Penn, Lauren Cohan): Comedie

00:00/ Kanal D, Death Valley: The Revenge of Bloody Bill 2004 (Jeremy Bouvet, Chelsea Jean, Gregory Bastien): Dramă,  Thriller

00:10/ TVR 1, Goya’s Ghosts 2006 (Natalie Portman, Javier Bardem, Stellan Skarsgård): Dramă

Duminca, 23 octombrie

11:00/ PRO TV, Airplane II: The Sequel 1982 (Robert Hays, Julie Hagerty): Comedie

12:25/ TCM, A Big Hand for the Little Lady 1966 (Henry Fonda, Joanne Woodward):Dramă, Western

14:00/ Diva Universal, A Kiss at Midnight 2008 (Dyan Cannon, Cameron Daddo): Romantic

15:05/ MGM, Two for the Seesaw 1962 (Robert Mitchum, Shirley MacLaine): Dramă, Romantic [ 2 nominalizări Oscar ]

15:10/ TVR 2, Winter Solstice 2003 (Geraldine Chaplin):Dramă, Romantic

17:00/ PRO Cinema, Little Giants 1994 (Ed O’Neill, Rick Moranis): Comedie, Familie

17:10/ MGM, What’s New, Pussycat 1965 (Peter Sellers, Peter O’Toole, Woody Allen): Comedie [ o nominalizare Oscar ]

20:00/ PRO Cinema, Grăbeşte-te încet 1981 (Tamara Buciuceanu, Tania Filip, Stela Popescu, Ştefan Mihăilescu-Brăila): Comedie

20:00/Romantica, And She Was 2002 (Richard Steinmetz, Dorothea Mercouri): Comedie

20:30/ Pro TV, Taken 2008 (Liam Neeson, Maggie Grace, Famke Janssen): Thriller, Dramă

21:00/ MGM, New York, New York 1977 (Liza Minnelli, Robert De Niro): Dramă, Muzical [ 3 nominalizări Globul de Aur + incă o nominalizare ]

21:15/ PRO TV, Ghost Rider 2007 (Nicolas Cage): Fantastic, Thriller

21:35/ TVR 1, Scoop 2006 (Scarlett Johansson, Hugh Jackman): Comedie, Fantastic

22:00/ PRO Cinema, Where the Truth Lies 2005 (Kevin Bacon, Colin Firth):Dramă, Mister, Thriller [ o nominalizare Cannes ]

22:00/ Antena 1, The Mummy Returns 2001 (Brendan Fraser, Rachel Weisz): Acţiune, Aventuri

22:00/ Kanal D, Mona Lisa Smile 2003 (Julia Roberts, Kirsten Dunst): Dramă [ o nominalizare Globul de Aur ]

23:55 MGM, Goodfellas 1990 (Robert De Niro, Ray Liotta): Crimă, Dramă [ un premiu şi 5 nominalizări Oscar + alte 10 premii/nominalizări ]

00:30/ Kanal D, The Return of the Texas Chainsaw Massacre 1994 (Renée Zellweger, Matthew McConaughey): Horror

Luni, 24 octombrie

15:00/ Diva Universal, No Brother of Mine 2007 (Kellie Martin, Adam MacDonald): Thriller, Dramă

20:00/ Romantica, La Venganza 1999 (Diego Torres Paola Krum): Actiune

20:20/ Antena 1, Shadow Warriors II: Hunt for the Death Merchan 1999 (Hulk Hogan, Shannon Tweed): Actiune

Marti, 25 octombrie

14:00/ Pro TV,  Deadly Visions 2004 (Nicollette Sheridan, Gordon Currie, Sarah Deakins): Dramă , Acţiune

18:30/ Tvr 2, Jacqueline Susann’s Valley of the Dolls 1981 (Catherine Hicks, Lisa Hartman): Dramă * prima parte

20:30/ Prima TV, Road of No Return 2009 (Michael Madsen, Michael Blain-Rozgay): Acţiune

22:00/ Pro Cinema, The Ring Two  2005 (Naomi Watts, David Dorfman): Thriller, Horror

00:30/ Kanal d, Evolution 2001 (David Duchovny, Orlando Jones, Julianne Moore): Comedie, SF

Miercuri, 26 octombrie

14:00/ Pro TV, Growing the Big One 2010 (Shannen Doherty, Kavan Smith): Romantic

18:30/ Tvr 2, Jacqueline Susann’s Valley of the Dolls 1981 (Catherine Hicks, Ann Welles):Dramă , * partea a II a

22:00/ Pro Cinema, My First Mister 2001 (Rutanya Alda, Natasha Braisewell): Comedie, Romantic

23:00/ Diva Universal, Speak 2004 (Kristen Stewart, Melinda Sordino, Eric Lively): Dramă

23:30/ National TV, Gacy House 2010 (Jim Lewis, Matthew Temple): Horror, Thriller

Joi, 27 octombrie

18:30/ Tvr 2, Jacqueline Susann’s Valley of the Dolls 1981 (Catherine Hicks (Ann Welles)
Lisa Hartman): Dramă * a III a parte

22:00/ Pro Cinema, Alpha Male (Christopher Egan, Patrick Baladi): Dramă , Thriller

23:30/ National TV, 200 M.P.H. 2011 (Jaz Martin, Rick Merchant, Hennely Jimenez): Acţiune

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.